Gülşehir’e Hizmet Bizi ve Ekibimizi Diri Tutuyor

Gülşehir’de, 4 yıldır yaşanan değişim artık gözle görülür hale geldi: alt yapı bakım ve yenileme çalışmalarının bitme noktasına gelmesiyle başlayan çevre düzenleme, yol ve diğer üst yapı çalışmaları Gülşehir’in çehresini değiştirdi, adeta. Alt yapı ilçenin uzun yıllardır en büyük sorunuydu; Belediye Başkanı Arısoy yönetimiyle artık çözüldü.

“Eğer bir farktan söz edeceksek bu fark hiç şüphesiz daha fazla çalışmak olacaktır.Daha fazla çalışıp, ilçemizin gelişme trendine uygun daha kalıcı işler yapmak, hizmet çıtasını yükseltmek olacaktır. Buda birlikte çalışmakla olur.”diyen Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, geçen dört yıl içerisinde Gülşehir’deki değişimi, yenilenmeyi ve dönüşümü gazetemiz için değerlendirdi: “Bizim Gülşehir’e karşı sorumluluğumuz var. Tüm gün sahadayız. Mahalle mahalle, sokak sokak geziyoruz. Fakat bir fark var: hiç yorulmuyoruz. Gülşehir’e hizmet etmek bizi ve ekibimizi diri tutuyor. Gülşehir’e hizmetse, projeyse, belediyecilikse bu zaten bizim işimiz.”

“Hizmet ya da proje konusunda bizimle kimse boy ölçüşemez.”

“Hizmet ya da proje konusunda bizimle kimse boy ölçüşemez.Şunun net bir şekilde altını çizmem gerekiyor; 4 yıldır Gülşehir’e hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz,işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Bu bizim önceliğimiz olmak zorundadır. Gülşehir’e karşı sorumluluğumuz var. Gülşehir Belediyesi artık sıradan bir belediye değildir. 4 yılda ilçemize yaptığımız projelerle Gülşehir’in vizyonunu değiştirdik. Gülşehir’in kültürünü ve tarihini iyi analiz edip, nasıl bir gelenekten geldiğini anladığımız zaman bizim bugün verdiğimiz hizmet mücadelesi, yaptığımız yenilikler daha iyi anlaşılacaktır. Bugün Gülşehir’de yaptığımız ve yapacağımız projelerle çok başarılı ve çok önemli işlere imza atıyoruz.

Gülşehir’deki yolları, kavşakları, refüjleri, parkları, mahalle meydanları, doğal gazı, içme suyu yatırımlarını daha birçok yatırımları ve projeleri ilçemize kazandırdık. Bunları en iyi gören ve değerlendiren yine halkımızdır. Ve bu konuda onlarında desteğini bekliyoruz.

Vatandaşlarımızın her sorununa yetişmeye çalışıyoruz. Öncelikli çözülmesi gereken, aciliyet durumuna göre, belli bir plan çerçevesinde çalışmalarımızı yapıyoruz.Türkiye’ye örnek bir belediyeyiz. Şükürler olsun ki bugün Gülşehir’de belediyemizin yapmış olduğu çalışmalarla güzel bir ahenk tesis etmiş durumdayız.”

“Felsefemiz; şehir kurmak erdemdir”

Başkan Arısoy “şehir kurmak erdemdir” felsefesi ile hareket edip, nitelikli ve doğru hizmetleri hayata geçirdiklerini, geçirmeyede devam edeceklerini vurgulayarak; “Bunlar bizim temel referans noktalarımız. Burada kurumsal anlamda bir gelenek oluşturduk: Genç ve samimi bir ekiple çalışıyoruz. Çok şükür arkadaşlarımız kendi alanlarında çok başarılı insanlar. Yenilikleri takip eden, genç bir ekip. Eğer bir farktan söz edeceksek bu fark hiç şüphesiz daha fazla çalışmak olacaktır. Daha fazla çalışıp, ilçemizin gelişme trendine uygun daha kalıcı işler yapmak, hizmet çıtasını yükseltmek olacaktır” dedi.

Gülşehir modern led lambalarla aydınlatılıyor

Gülşehir Belediyesi tarafından alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde başlatılan üst yapı çalışmaları led aydınlatmalarla devam ediyor. Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı (Çevre Yolu) ve Sadabad Parkında kullanılan led aydınlatma lambalarının Gülşehirli’nin beğenisini kazanması ve talepler üzerine Nevşehir ve Kızılırmak caddelerine de led aydınlatma yapıldı.

Başkan Arısoy açıklamasında, alt yapı çalışmaları tamamlanan tüm mahallelerin yol ve kaldırımlarının eskisinden daha güzel olacak şekilde düzenlendiğini belirterek Haziran ayında ihalesi yapılan 110 bin m2 kilitli parke çalışmalarına, alt yapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda hızla başladıklarını kaydetti.Arısoy, ayrıca ilçe girişinden Kurşunlu Cami meydanına kadar olan alanda yapılan refüj çalışmaları ve Gülşehir öz kanalından başlayarak, öğretmenler lokali ve hükümet konağına kadar olan alanda yapılan andezit kaldırım ve led aydınlatma çalışmaları ile Gülşehir’in hoş ve modern bir görünüme kavuştuğunu, adeta çehresinin değiştiğini söyledi.

“Alt yapıda uzun yıllar sorun yaşanmayacak bir Gülşehir için çalıştık”

Alt yapı çalışmaların yapıldığı tüm sokaklarda mevcut alt yapı hatlarını tamamen yenilediklerini kaydeden Başkan Arısoy, “Gülşehir’in temel sorunlarından olan altyapıyı baştan sona yenileyerek %90’lara geldik.” dedi. Arısoy, 100 km kanalizasyon, 98 km temiz su isale hattını tamamladıklarını ve belediye imkanları ile sel baskınlarına karşı eskimiş,atıl vaziyette bulunan 500’lük koruger su boruları ile yağmur hatları çekerek eski şebeke borularının tamamını yenilediklerini; böylece alt yapıda uzun yıllar Gülşehir’de sorun yaşanmayacağını; bunun için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.