“Huzurlu Evlerde Sağlık Projesi ” Protokolü İmzalandı

Numune Hastanesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında hazırlanan “Huzurlu Evlerde Sağlık Projesi Protokol İmza Töreni yapıldı.

İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi’nde düzenlenen programa Sivas Valisi Salih Ayhan , Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Vali Yardımcıları Mehmet Nebi Kaya, Mehmet Sayın, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Sağlık İl Müdürü F. Selçuk Moğolkoç, Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Fuat Şen katıldı.

Vali Salih Ayhan, huzurevinde hizmet alan toplam 60 yaşlıya ve bu merkezde hizmet veren toplam 50 personele uzman sağlık personelleri  (diyetisyen, fizyoterapist, psikolog, eczacı, enfeksiyon hemşiresi, diş hekimi) tarafından sağlık gereksinimlerine yönelik eğitimler verileceğini  belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Huzurlu Evlerde Sağlık” projesi ile sağlık bilincini oluşturmayı, sağlık sorunlarında tutum ve davranışları olumlu yönde etkilemeyi, sağlık sorunlarını çözebilmeyi, yerinde gözlem yapabilmeyi amaçladıklarını belirten Vali Ayhan, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sivas Numune Hastanesi arasında proje kapsamında imzalanacak altı ay süreli protokol ile anında uzman diyetisyen, fizyoterapist ve psikologlar her hafta bir gün görevlendirilerek, yerinde uygulama ve gözlem yapacaklar.” dedi.

Programın sonunda Numune Hastanesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında “Huzurlu Evlerde Sağlık” projesi protokolü imzalandı.