Kayseri Mobilya’sına Sahip Çıkalım…

KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın, ‘Kayseri mobilyasına sahip çıkalım’ dedi.

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Türk mobilya sektörünün lokomotifinin Kayseri olduğunu söyledi. Mobilya sektöründe Kayseri’nin bulunduğu noktayı herkesin iyi benimsemesi gerektiğini belirten Yalçın, kendilerine köstek olunmadığı takdirde mobilya sanayisinin kendi kendine yettiğini kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde Kayseri OSB’de yapılan fuar alanında mobilya fuarını düzenlediklerini anımsatan KAYMOS Başkanı Yalçın, ilk fuar olmasına rağmen çok ciddi rağbet gördüklerini ve fuara katılan firmaların çok memnun ayrıldıklarını ifade etti.

Yalçın, “Kayseri hepimizin. Gelin hep beraber Kayseri’yi kalkındıralım. Yapılan işlere omuz verelim. Kösteklik yapılarak ancak Kayseri’ye zarar verilir. Bizler KAYMOS olarak OSB, CSO, KTO ve benzeri tüm kuruluşlarla işbirliği halinde çalışıyoruz. OSB’de OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ın çabaları ile yapılan fuar alanı bütün engellemelere rağmen amacına ulaşmıştır. Sayın Nursaçan nezdinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Yalçın, ayrıca mobilya denilince İnegöl isminin akla geldiği yönündeki sorulara ise Kayseri ve İnegöl’ün mukayese edilmesinin yanlış olduğunu çünkü Kayseri’nin Türkiye’deki mobilyanın %70’ni karşıladığını ve devasa firmalara ev sahipliği yaptığını belirterek; Kayseri’nin yeterince destek alamadığından yakındı.

Yalçın, fuar olayından örnek vererek siyasi katılımın zayıflığından ve sen-ben kavgasının Kayseri’ye verdiği zararlara dikkat çekerek; “Biz dersek, Allah bizimle olur. Fakat ben dersek işimize şeytan karışır.” dedi.

KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri mobilyasına sahip çıkılması gerektiğini de sözlerine ekledi.