Okan Geçgel “Fatih, Sadece İstanbul’u değil Karadeniz’i de fethetti”

Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz müjdesinin ülkemizin geleceğine hayırlı olmasını dilediği bir açıklama yaptı.

Geçgel, açıklamasında “Yeni ufuklara demir aldık” ifadelerini kullanırken, İstanbul’u fetheden Fatih’in yıllar sonra Karadeniz’i de fethettiğini belirtti.

Geçgel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Fatih sondaj gemimiz, 20 Temmuz’da başladığı Tuna-1 kuyusundaki sondajda 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetti.

Bugünkü keşif ve potansiyellerle birlikte, ülkemizin gündeminden birçok sorun kendiliğinden sıyrılacak ve bir daha dönmemek üzere hiç olacaktır.

Ülkemizin bekası için gece gündüz demeden gayret sarf eden memleket sevdalısını mutluluğa boğan bu güzel gelişme, içerde ve dışarda vatanımızın sömürü altında olmasını isteyenleri de üzüntüye boğmuştur.

 Fatih’in keşfi Türkiye’nin umudu…

Fatih, Sadece İstanbul’u değil Karadeniz’i de fethetti

Yeni ufuklara demir aldığımız bu gelişme Rotamızı istikrar, pusulamızı gelecek, İstikametimizi Büyük ve Güçlü Türkiye yapacaktır.

Biz gazeteciler olarak “Milli Enerji Milli Ekonomi Güçlü Türkiye” yolunda emek harcamaya, ülkemizin gelişmesi ve bağımsızlığı için soluksuz şekilde yol alacağız.

Türkiye bu günlere kolay gelmedi,

Sondaj gemilerini yapmak için bin bir türlü engelin üstesinden ülkece hep beraber geldik. Yapamazsınız dediler biz yapılması için çaba sarf edenlere destek olduk ve Karadeniz’de Tuna 1 lokasyonunda 320 milyar metreküp doğalgaz bulundu.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi  “Bizim sondajlarımızdan çatışma ve kan değil, barış ve refah fışkıracaktır.”