ORAN’DAN 27 MİLYON LİRALIK PROJE DESTEĞİ

Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı, 2017 Yılı Mali Destek programları kapsamındaki projelere 27 milyon liralık destek verecek.

ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, ORAN Kayseri Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda, Kayseri, Sivas ve Yozgat’taki çalışmaların devam ettiğini söyledi. Yurtnaç, ORAN 2017 Yılı Mali Destek programları kapsamında proje başvurularının sona erdiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik, Kentsel Sosyal Altyapının İyileştirilmesi ve Yeni Yenilenebilir Tarım Uygulamalarında projeler geldi. Toplam 27 milyon lirayı bu sene zarfında bu üç projeye vereceğiz. Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik’te 94 projemiz var. Kâr amacı gütmeyen kurumların başvuru sahibi olduğu Kentsel Sosyal Altyapının İyileştirilmesi’nde 76 proje var. Yeni Yenilenebilir Tarım Uygulamaları’nda da 32 proje gelmiştir; Kayseri, Sivas ve Yozgat olarak ajansa toplam 202 proje başvurusu teslim edilmiştir. Değerlendirme süreci sonunda başarılı proje listesinde yer alacak projelere toplam 27 milyon TL’lik bir kaynağın aktarılması öngörülmektedir. Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinden Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2017 yılı Mali Destek Programlarına ilgi göstererek proje başvurusunda bulunan kurum, kuruluş ve işletmelere teşekkür eder, bölgemiz için hayırlı olmasını dileriz. Bu projeler inşallah hayırlı işlere kapı aralar.”