KENT & BAŞKAN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Kent&Başkan Dergisi tarafından yapılan ve tüm Türkiye’yi kapsayan online anket sonuçlarına göre ödül almaya hak kazanan büyükşehir, il, büyükşehir ilçe, ilçe ve belde belediye başkanları 12 Eylül’de Malatya’da düzenlenen ödül töreni ile ödüllerini aldı.

Kent & Başkan Dergisi; tüm Türkiye’yi kapsayan online anket kapsamında ödül almaya hak kazanan belediye başkanlarını ile Türk Belediyeciliğinin ve yerel yönetimlerin gelişimi, güçlendirilmesi için çalışan birbirinden önemli ve seçkin ismini 12 Eylül’de Anadolu’yu anayurt yapan destan şehri Malatya’da buluşturdu.

Malatya Movenpick Otel Hitit Balo Salonu’nda gerçekleştirilen Kent & Başkan Ödülleri – 2021’in açış konuşmasını yapan Kent & Başkan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Okan Geçgel, bağımsız ve ilkeli bir yayın organınca, belediye başkanlarımızın kendi Kent’lerinin insanları tarafından oylanması ve neticesinde başarılarının ödüllendirilmesinin son derece anlamlı olduğuna dikkat çekti. Geçgel konuşmasını, “Kentleri için özveriyle ve içtenlikle çalışan, hayal eden, gönüllere dokunan ve Kent’lerinin insanlarından oyları aracılığıyla destek ve takdir gören Kıymetli Belediye Başkanlarımızla, Türk Belediyeciliği için, belediyelerimizin gelişmesi, güçlenmesi için farklı alanlarda çalışan, gayret gösteren çok Değerli İsimlerle Malatya’dayız. Biz ödül törenlerimizi özellikle farklı şehirlerde düzenlemekteyiz. Bir önceki ödül törenini de Bilecik ilimizde yapmıştık. Amacımız şehirlerimizi kaynaştırmak ve yerel yönetimlerde üstün başarı sağlayan şehirlerimizi öne çıkarmaktır. Malumunuz Sayın Cumhurbaşkanının da ismen zikrederek büyük övgüler ile bahsettiği Malatya Büyükşehir Belediyesi, başarıları ve çalışmalarıyla ülke gündemimizde çok önemli yer edinmişti. Biz de hem Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız, değerli insan Selahattin Gürkan’ın bu başarılarına tanıklık etmek, hem de kadim medeniyetimizin değerli hazinelerinden biri olan Arslantepe Höyüğü’nün UNESCO Dünya Mirasına alınmasının gururunu yaşayan Malatya’mızın bu sevincine ortak olmak adına bugün ödül törenimizi bu şehirde düzenlemekteyiz. Destan Şehri Malatya’da olmanın büyük mutluluğunu yaşadığımı özellikle ifade ediyor, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız çok değerli Ağabeyim Sayın Selahattin Gürkan’ın şahsında tüm Malatyalılara şükranlarımı sunuyorum.

Şunu açık ve net bir şekilde belirtmeliyim ki; gayet şeffaf ve tamamen vatandaşların vermiş olduğu oylarla bugün siz değerli belediye başkanlarımız ödüllerinizi almaktasınız. Kent & Başkan Ödülleri’nin belirlenmesinde tek ölçütümüz halkın verdiği oylar olmuştur. www.kentvebaskan.com.tr üzerinden herkese açık oylama sistemimizde tüm Türkiye belediyeleri oylanmış; aldıkları sonuçlar her birinin nüfuslarına oranla değerlendirilmiştir. En yüksek oyu alan Türkiye’nin her bölgesinden büyükşehir, il, büyükşehir ilçe, ilçe ve belde yönetimindeki belediyeleri ödül almaya hak kazanmıştır.

Gerçek manada çalışan, proje üreten, popülizmden uzak ve işi belediyecilik olan başkanlarımız vatandaşlardan takdir ve destek görmüştür. Kent ve Başkan Dergisi olarak bizler yerel yönetimlerin nabzını tutmak, proje geliştiren ve çalışkanlığıyla ön planda olan belediye başkanlarımızın sesi olmak adına mücadele etmekteyiz. Yaklaşık 20 yıldan bu yana yerel yönetimlere yönelik yayın yapan bir gazeteci olarak yerel yöneticiliğin kutsiyetini de özellikle ifade etmek istiyorum. Sizler çok hayırlı ve mesuliyeti yüksek bir görevi ifa ediyorsunuz.  Kıymetli başkanlarımız, işte onun içindir ki “Marifet İltifata tabidir” anlayışından hareketle başarılarınızın bizzat vatandaşlar tarafından takdir edildiği bu ödüller manevi değer olarak çok önemlidir. Bu ödüller sizlerin yapmış olduğu başarılı çalışmaların, dökmüş olduğunuz alın terinin karşılığıdır. Bu vesile ile ödül alan tüm başkanlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Bundan sonraki süreçlerde de aynı mantık ve aynı hassasiyetlerle çalışmalarımızı yürüteceğiz. İnşallah değerli başkanlarımızın bize güveni devam ettikçe biz de başkan ve vatandaş arasında köprü olmaya devam edeceğiz. Sayfalarımıza taşıdığımız her çalışmayı doğru bir yayıncılık anlayışı ile halkımıza ulaştırmaya gayret edeceğiz. Sözlerime son verirken ödül alan tüm Başkanlarımızı tekrar kutluyor, ödül törenimizin hayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum.” ifadeleriyle sürdürdü.

Kent & Başkan Ödülleri – 2021’e, Malatya Milletvekili ve önceki Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,  Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği (TİGAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları, protokol, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.