Şehit Uzman Çavuş Murat Nar, Kastamonu’da sonsuzluğa uğurlandı

Hakkari’nin Çukurca ilçesi 2. Hudut Tugay Komutanlığı Güvendağı Üs Bölgesi’nde gerçekleştirilen yurt dışı operasyonda arama-tarama faaliyeti sırasında PKK/KCK terör örgütü üyelerince silahlı ve havanlı saldırıda ağır yaralanan Piyade Uzman Çavuş Murat Nar (24), 24 Nisan’dan bu yana tedavi gördüğü Ankara GATA’da şehit oldu. 

Şehidin uçakla Kastamonu Havalimanı’na getirilen naaşı, Vali Avni Çakır, Adalet Bakanı Yardımcısı Hasan Yılmaz,  Milletvekilleri Metin Çelik ve Hasan Baltacı, Kastamonu Belediye Başkanı Vekili Mehmet Yurt, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Mücahit Avkıran, AK Parti, CHP ve MHP il başkanları, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ile şehidin ailesi, yakınları ve askeri erkan tarafından karşılandı. 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Nar’ın Türk Bayrağına sarılı naaşı, evinin önünden helallik alındıktan sonra Taşköprü ilçesindeki Merkez Taş Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe şehitliğinde dualarla defnedildi. 

Şehidin ailesine Vali Çakır tarafından Türk Bayrağı teslim edildi.