ZİYNET SERTEL’İN ADI YAŞATILACAK

Geçtiğimiz aylarda İzmir sevdiği bir insanı kaybetti; ZİYNET SERTEL…
O bir anne, eş ,dost, arkadaş, iş kadını. Vasıfları saymakla bitmeyecek kadar güzel insan. Ziynet Sertel, amansız hastalık yüzünden şu an aramızda değil. Sevgili eşi CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Bornova Çınar Mahallesi’nde eşinin adını taşıyan ‘Ziynet Sertel Parkı’ ve anıtının açılışına Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği (TİGAD) Ege Bölge Temsilcisi Arzu Aytekin de katılım sağladı.

“Oldukça Görkemli Bir Açılış Oldu”

Ziynet Sertel ‘in ve Atilla Sertel”in öyle çok seveni varmış ki, törene katılanlar alana sığmadı. İş, aile ve tüm sevenleri oradaydı.
Tanıdık simalardan İzmir Gazeteciler Cemiyeti, CHP Milletvekilleri, tüm ilçe belediye başkanları, Dr. Şaban Acarbay, TGS İzmir Şubesi Başkanı Halil Hüner, duayen gazeteci Uğur Dündar ve tüm Çamdibi halkı oradaydı. Dr. Şaban Acarbay, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Uğur Dündar, TGS Genel Başkanı Halil Hüner, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Ziynet hanımı anlattılar. Gazetecilikteki onurlu duruşunu anlattılar. Söz Atilla Sertel’e gelince sözler boğazına düğümlenerek göz yaşlarıyla 41 yıllık hayat arkadaşını anlatırken iki aslan oğlu ile yan yana tüm katılımcıları göz yaşlarına boğdu. Akabinde kurdele kesip hem parkın hem de anıtın açılışı yapıldı ve anısına fidanlar dikildi, çocuklara kitaplar dağıtıldı.

ZİYNET SERTEL Ruhun Şad Olsun…